Doba čtení:1 m, 54 s
Dlouhé stráně o prázdninách přilákaly přes padesát tisíc návštěvníků. Foto: ČEZ

Znovuotevřená infocentra Skupiny ČEZ bodovala v prázdninovém programu obyvatel Česka. Celkem přilákaly elektrárny 93 952 zájemců. V návštěvnosti vedly především bezemisní jaderné a vodní zdroje.

Infocentra a elektrárny ČEZ se po covidové pauze, kdy nabízely pouze virtuální prohlídky, otevřely veřejnosti na začátku letních prázdnin. Dezinfekce rukou u vstupu do infocentra, nasazené roušky, dodržování rozestupů a respektování pokynů průvodce. To byl a stále je společný jmenovatel exkurzí do infocenter ČEZ. Za dodržování přísných hygienických opatření se tu opět mohli zájemci z řad veřejnosti zábavnou formou dozvědět vše o čisté bezemisní energetice. Rodiny s dětmi, příměstské tábory a další zájmové skupiny navíc lákala velká letní soutěž pro všechny malé energetiky. Ti si tak neodnesli jen nové zážitky a znalosti, ale i originální dárky, kterých se rozdalo přes 12 tisíc.

 

Největší návštěvnické magnety mezi Infocentry ČEZ (prázdniny 2021)

  červenec srpen celkem
Dlouhé stráně 25 483 28 892 54 375
Temelín 4 959 8 584 13 543
Dukovany 4 007 9 257 13 264

„Čekali jsme, že lidé budou trávit dovolenou v Čechách, a to se nám potvrdilo. Pro malé návštěvníky jsme připravili kampaň zaměřenou na zelenou energii, kdy si po správně vyplněném kvízu mohli odnést krásné ceny. O soutěž byl mezi dětmi zájem obrovský, nejčastěji si vybírali plyšové Watíky a Joulinky,“ ohlíží se za nedávno skončenými prázdninami vedoucí infocenter Skupiny ČEZ Kateřina Bartůšková.

Čtěte také:
Lithiový Geomet povede Čmelík z ČEZ
Energetická soběstačnost je český trumf

„Prioritou samozřejmě i nadále zůstává bezpečnost výroby a dodávek elektřiny a zdraví našich zaměstnanců, i tak se nám ale podařilo uspořádat dny pootevřených dveří v Temelíně a Dukovanech nebo speciální páteční autobusové prohlídky těchto areálů, oblíbené také byly noční prohlídky vodní elektrárny Orlík,“ doplňuje Kateřina Bartůšková.

Někteří návštěvníci si přišli do infocenter Skupiny ČEZ ověřit či ještě více prohloubit znalosti, které získali během on-line prohlídek s názvem Virtuálně v elektrárně. Ty probíhaly v době uzavření elektráren veřejnosti během pandemie, a to díky speciálnímu interaktivnímu TV studiu. Oblíbený formát umožnil pozvat lidi i do nejstřeženějších prostor, kam se nepodívá ani většina provozních zaměstnanců, a také pomoci oživit distanční výuku pro desítky tisíc žáků. Celkově zatím letos on-line i naživo poznávalo taje energetiky 150 631 návštěvníků.