Doba čtení:55 s
Podkrušnohorské technické muzeum vzniklo z bývalého dolu Julius III. Foto: ptm.cz

Podkrušnohorské technické muzeum má aktuálně pro veřejnost zavřeno. Sezona začne opět na jaře, na nedostatek práce si ale zaměstnanci rozhodně stěžovat nemohou.

Neustále se snažíme vylepšovat a doplňovat naše expozice. Jednoznačným hitem je maketa štoly, kterou jsme zprovoznili už předloni. Okamžitě se stala velkým tahákem a návštěvníci si ji velmi pochvalují,“ uvedl ředitel Podkrušnohorského technického muzea Zbyněk Jakš. V muzeu se nyní podařilo zprovoznit takzvanou šourovačku, což je velká fréza, která se využívala na stavbu výdřevy do chodeb hlubinných dolů. Většina prací se zvládla na povrchu, aby se pod zemí připravené díly již jen skládaly.

V Jeseníkách se možná bude opět těžit zlato

Povedlo se nám získat i část turbíny z dnes již uzavřené elektrárny Prunéřov. Bereme to jako záchranu alespoň některých částí technologie klasické energetiky, která se postupně likviduje,“ doplnil ředitel. Kromě shánění dalších exponátů do expozic se v muzeu chtějí zaměřit na projekty rekonstrukce jednotlivých objektů v areálu Dolu Julius III, kde Podkrušnohorské technické muzeum sídlí.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa