Důlní otřes v Darkově nikoho nezranil

Otřes nastal zhruba 1200 metrů pod zemí. Foto: wikipedia.org Petr Štefek

Důlní otřes nastal ve středu večer v dole v Darkově na Karvinsku. Nikdo nebyl zraněn, ale kvůli otřesu byl zmenšen profil důlního díla, větrání pracoviště však zůstalo zachováno.

Těžbu by mimořádná událost výrazně neměla ovlivnit, řekl dnes mluvčí těžební společnosti OKD Ivo Čelechovský.

Čtěte také:
Krúpa chystá ve Švýcarsku demonstraci horníků OKD
Louda žaluje Bakalu a Kadase o miliardy

Otřes nastal zhruba 1200 metrů pod zemí krátce po 21:00. Příčiny mimořádné události nyní vyšetřuje komise. Těžba by výrazně neměla být ovlivněna, nutná ale bude důkladná prohlídka místa, která potrvá dva až tří dny.

Poslední smrtelný úraz se v OKD stal v únoru, když v podzemí Dolu ČSM-jih ve Stonavě na Karvinsku zemřel dvaapadesátiletý polský horník. Bylo to první letošní úmrtí v OKD. Loni tam přišli o život dva lidé. Nejprve v lednu polský horník při otřesu v Dole Darkov a pak v červnu rovněž polský horník, kterého zasáhla padající hornina.

OKD je v úpadku, do něhož se dostalo kvůli klesajícím cenám uhlí a předluženosti. Věřitelé firmě povolili reorganizaci. V OKD nyní i s dodavatelskými firmami pracuje více než 10 tisíc lidí. Firma už udělala řadu úsporných opatření. Jedním z hlavních bylo v březnu ukončení těžby v Dole Paskov. Postupně se mají zavírat i ostatní doly, poslední z nich pravděpodobně v roce 2023.

Mohlo by vás zajímat:
Jezero Medard bude patřit mezi západočeské unikáty
Jezero Most bude rájem pro rybáře
Z lomu je třetí největší jezero v ČR