Doba čtení:1 m, 0 s
Elektrárna Tisová, která zásobuje tisíce domácností v Sokolově a širokém okolí, vyrábí elektřinu a teplo z hnědého uhlí. Foto: ČEZ

Elektrárna Tisová, dceřiná společnost Sokolovské uhelné, nebude letos zdražovat dodávky tepla pro Sokolovsko. Tisová, která zásobuje tisíce domácností v Sokolově a širokém okolí, vyrábí elektřinu a teplo z hnědého uhlí. Výrazný růst cen za dodávky tepelné energie nepředpokládá společnost ani v příštím roce.

Obyvatelé Sokolovska zaplatí nyní za gigajoule v průměru 700 Kč/GJ s DPH, například obyvatelé Chebu platí za teplo vyráběné ze zemního plynu 1600 Kč/GJ s DPH.

Sokolovská uhelná působí na Sokolovsku přes dvě staletí. Cítíme odpovědnost za náš Sokolov a všechny obyvatele, kteří ve městě žijí, a proto deklarujeme svoji připravenost pro dlouhodobé zajištění výroby tepelné energie za co nejpřijatelnější ceny,“ uvedl předseda dozorčí rady Sokolovské uhelné a předseda dozorčí rady Elektrárny Tisová Pavel Tomek.

Sokolovská uhelná už má naspořeno na rekultivace

Elektrárna Tisová je nejstarší českou velkokapacitní elektrárnou. Byla vybudována v letech 1954 až 1962 v západní části sokolovské hnědouhelné pánve s cílem využívat místní zdroje. Tisová dodává teplo pro města a obce Sokolov, Habartov, Bukovany, Březová, Královské Poříčí, Svatava a Citice.