Elektrárnu Dětmarovice si vloni prohlédli hlavně žáci a studenti

Elektrárna Dětmarovice je největší klasickou elektrárnou na území Moravskoslezského kraje i v rámci celé Moravy. Foto: ČEZ

Elektrárnu Dětmarovice, jedinou elektrárnu a teplárnu Skupiny ČEZ spalující černé uhlí, si vloni prohlédlo ve 44 exkurzích a na dni otevřených dveří 1878 zájemců. Mezi účastníky odborných exkurzí převažovali žáci osmých a devátých tříd, kteří stáli před rozhodnutím, na jaké škole bude jejich vzdělávání pokračovat, a studenti průmyslovek z celého kraje.

„Možnost navštívit elektrárnu učitelé vítají. Mohou svým žákům a studentům ukázat, jak vypadá moderní průmyslový provoz, a pro nás je to příležitost zapojit se do iniciativy kraje, který se snaží propagovat technické vzdělávání na středních školách,“ řekl výrobní ředitel Elektrárny Dětmarovice Karel Šponar.

Čtěte také:
I elektrárna může byt ekologická
Dětmarovice si loni prohlédlo 2000 zájemců

Více než 700 lidí si elektrárnu prohlédlo v rámci dne otevřených dveří, kdy areál navštěvují zájemci z okolních obcí i rodiny zaměstnanců.

Další návštěvníci se mohou do elektrárny podívat pohodlně z domova díky virtuální prohlídce, která zájemce provede všemi důležitými provozy prostřednictvím webové aplikace. Do virtuální prohlídky lze vstoupit na adrese http://virtualniprohlidky.cez.cz/cez-detmarovice/

Více než 700 lidí si elektrárnu prohlédlo v rámci dne otevřených dveří, kdy areál navštěvují zájemci z okolních obcí i rodiny zaměstnanců. Foto: ČEZ

Elektrárna Dětmarovice je největší klasickou elektrárnou na území Moravskoslezského kraje i v rámci celé Moravy. Spaluje černé uhlí, ze kterého vyrábí elektřinu a teplo, kterým zásobuje domácnosti v Bohumíně, Orlové a také Farmu Bezdínek v Dolní Lutyni, kde společnost NWT pěstuje rajčata a okurky.

Trvalý zájem o exkurze v Dětmarovicích je potvrzením popularity industriální turistiky v Česku – infocentra a elektrárny Skupiny ČEZ přilákaly vloni rekordních 244 tisíc fanoušků energetiky. Nejvíce – téměř 94 tisíc turistů – zavítalo do přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, další desítky tisíc lidí navštívily oba bezemisní jaderní zdroje: Jadernou elektrárnu Dukovany a jihočeský Temelín.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu