Doba čtení:1 m, 22 s

veletrhy 800x600_compressedPodzim nabídne řadu konferencí, které se z různých úhlů dotýkají energetiky. Server iUHLI.cz zmapuje nejzajímavější témata, která tyto konference přinesou.

Server iUHLI.cz upozorňuje na konferenci „Perspektiva fosilních paliv ve střední Evropě“. Jedním z bodů totiž bude uhlí jako “opomíjené palivo” v energetické koncepci ČR, jeho využití v čistých uhelných technologiích a jeho význam jako chemické suroviny.

Konferenci, která se koná 5. listopadu, by měl zahájit ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Uhlím, coby opomíjenou surovinou, se bude zabývat předseda představenstva Sokolovské uhelné Jiří Pöpperl. Výkonný ředitel Slovenského plynárenského a naftového svazu Ján Klepáč promluví o tom, s jakým zastoupením uhlí, ropy a plynu počítá ve svém energetickém mixu Slovensko.

Cílem konference na téma „Kam směřuje česká energetika?„, kterou organizuje Český svaz zaměstnavatelů v energetice (ČSZE), je seznámení odborné veřejnosti s názory předních českých odborníků v energetice na aktuální vývoj a rizika v odvětví. Jedním z hlavních řečníků bude ředitel odboru elektroenergetiky MPO Ladislav Havel. Akce se koná 17. září v Brně

Společnost EGÚ Brno pořádá již 19. ročník energetické konference Energetika 2015. Dvoudenní akce se bude stejně jako v předchozích letech konat v kongresovém centru OREA Hotel Voroněž v Brně, a to ve dnech 23. a 24. září. Jako hlavní řečník vystoupí náměstek ministra průmyslu Pavel Šolc, šéf divize obchod a strategie ČEZ Pavel Cyrani nebo výkonný ředitel pro provoz NET4GAS Radek Benčík.

Nejen novelou energetického zákona a zákona o podporovaných zdrojích energie se budou odborníci zabývat 13. a 14. října v Čestlicích u Prahy. Tam se koná tradiční podzimní konference Dny kogenerace.

Další akce:
Konference LIGHT/SVĚTLO 2015
Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně
6. veletrh vytápění, alternativních zdrojů energie a vzduchotechniky
Ekoenerga