Doba čtení:1 m, 20 s
Elektrárny společnosti Steag se nacházejí v průmyslové spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, které má vysokou spotřebu energie. Foto: wikipedia.org

Energetický a průmyslový holding (EPH) českého podnikatele Daniela Křetínského a španělská investiční společnost Asterion Industrial Partners, která se zaměřuje na infrastrukturu, jsou posledními dvěma zájemci o německou energetickou společnost Steag. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na obeznámené zdroje. Diskuze podle nich stále probíhají a není jisté, zda vyústí v transakci. Zúčastněné strany se k věci nevyjádřily.

Elektrárny společnosti Steag se nacházejí v průmyslové spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, které má vysokou spotřebu energie. EPH vypracoval podle některých zdrojů plán přeměny tohoto energetického podniku ve významného hráče v oblasti obnovitelných zdrojů energie, což se neobejde bez masivních investic.

Dříve o Steag projevily zájem investiční společnosti KKR a EQT. Ty ale později ze soutěže odstoupily, uvádějí zdroje agentury Bloomberg.

V Německu si lámou hlavu, čím nahradit teplo z uhlí

EPH již ovládá podnik Leag. Tato pátá největší německá energetická společnost postupně nahrazuje své uhelné elektrárny produkcí z obnovitelných zdrojů.

Společnost Steag patří osmi německým obcím. Akcionáři podle informovaných zdrojů mají zájem dohodu s vítězem soutěže podepsat příští měsíc. Pokud nebude konečná nabídka dostatečně vysoká, mohli by ovšem od prodeje upustit.

Firma Asterion sídlí v Madridu. Založila ji skupina bývalých zaměstnanců společnosti KKR. Do různých projektů v oblasti energetiky a telekomunikací v Evropě investuje od roku 2019.

V květnu 2021 EPH dokončila koupi divize Steag Power Minerals (SPM). Firma změnila jméno na EP Power Minerals. Je evropským lídrem ve zpracování vedlejších elektrárenských produktů, například popílku.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa