Doba čtení:1 m, 21 s
Společnost EP Energy Trading patří do Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského. Foto: epholding.cz

Společnost EP Energy Trading z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského, která pod značkou epet dodává elektřinu a plyn odběratelům v Česku a na Slovensku, kupuje obchodníka s elektřinou Gazela Energy. Jejich spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých internetových stránkách.

K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblastech maloobchodních dodávek elektrické energie a zemního plynu domácnostem a firmám,“ uvedl úřad.

Společnost Gazela Energy převzala loni klienty sesterské ZPF Energy ze skupiny ZPF Group. ZPF Energy se přejmenovala na Direct Energy a její nástupnickou společností je právě Gazela Energy. Gazela Energy existuje na českém trhu od roku 2011, pod tímto názvem je zapsaná poslední dva roky. Předchozí názvy společnosti byly Nakada Trading, Gas Energy trading a Maxim Energy. Jejím majitelem je Vorago Holding se sídlem na Kypru. Podle účetní uzávěrky z roku 2021 vykázala v tomto roce firma tržby 130 milionů korun, její hospodaření skončilo po zdanění ziskem šest milionů korun.

ČEZ dá miliardy do prodloužení životnosti Dukovan

EP Energy Trading z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) v roce 2021 zvýšila zisk před zdaněním na 90,7 milionu korun z předchozích 32,9 milionu korun. Její tržby meziročně stouply téměř o tři miliardy na 14 miliard korun.

EP Energy Trading působí na trhu od roku 2005. Skupina EP Infrastructure (EPIF), jejíž je součástí, sdružuje firmy EPH zabývající se přepravou, distribucí a skladováním zemního plynu, distribucí elektrické energie a produkcí tepla.