EU plní své plány, emise klesají

Ilustrační foto: Imagio.cz

Evropská unie zřejmě splní a dokonce překoná svůj cíl pro snížení emisí skleníkových plynů do roku 2020 o pětinu. Podle odhadů by měly emise po roce 2020 dále klesat, tempo poklesu se ovšem má zpomalit.

Ze zprávy Evropské agentury pro životní prostředí (EEA) vyplývá, že Evropská unie mezi lety 1990 a 2014 snížila své emise již o 23 procent. Další cíl je snížení emisí alespoň o 40 procent do roku 2030, napsal server oEnergetice.cz.

Mezi lety 1990 a 2014 snížila EU své emise o 23 procent

Snižování emisí skleníkových plynů je před blížící se klimatickou konferencí v Paříži COP21, která se bude konat od 30. listopadu do 11. prosince, sledované téma. Jednotlivé státy začaly postupně prezentovat své závazky. Sledováni jsou především největší producenti CO2 na světě, mezi které patří také EU, vystupující jako celek. Nejvíce emisí ale vypouští Čína, Spojené státy a Indie.

Čtěte také: Čína vyhlásila boj emisím CO2

„Dlouhodobě ukazujeme, že ochrana klimatu a ekonomický růst mohou jít ruku v ruce. Je to silný signál před pařížskou klimatickou konferencí, že je Evropa připravena plnit své závazky a že naše klimatické a energetické strategie fungují,“ uvedl evropský komisař pro opatření v oblasti klimatu a energetiky Miguel Arias Cañete.

Mohlo by vás zajímat:
Vláda potřetí odložila antifosilní zákon