Finanční ředitel NWR Jelínek končí

Nový džob

Ilustrační foto: Imagio.cz

Finanční ředitel těžební společnosti New World Resources (NWR) Marek Jelínek ve firmě po 11 letech končí. Na post rezignuje k 1. září. Ve funkci ho vystřídá dosavadní ředitel právního odboru Boudewijn Wentink. Firma NWR, která je majitelkou černouhelné společnosti OKD, o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Jelínek v NWR působil od roku 2004 a jako finanční ředitel pracoval od roku 2007. Posledních pár let bylo pro NWR náročných, stejně jako pro celý uhelný sektor, neboť ceny uhlí klesaly. Uvedl Jelínek, který věří, že firma se z toho nejhoršího již dostala.

NWR rovněž oznámila, že dosavadní výkonný ředitel OKD Dale Ekmark se k 1. lednu 2016 stane také výkonným ředitelem celé NWR.

Představenstvo firmy NWR na dubnové valné hromadě opustil podnikatel a investor Zdeněk Bakala, po odchodu Jelínka v něm již nebude žádný Čech. Bakala má nadále poloviční podíl ve skupině CERCL Mining, bývalé BXR Mining, která vlastní 50,5 procenta akcií NWR. Zbytek NWR drží institucionální investoři a drobní akcionáři.

NWR vykázala v prvním čtvrtletí zisk zhruba 712 milionů korun. Loni ve stejném období zaznamenala ztrátu 27 milionů eur. Tržby firmy se meziročně snížily o 22 procent na 3,7 miliardy korun.