Doba čtení:51 s

Logo Glencore

Nadnárodní gigant Glencore obnovil provoz svých australských uhelných dolů, které byly přes vánoční svátky na tři týdny dočasně uzavřeny. Firma, která je největším producentem uhlí v Austrálii, opatřením reagovala na oslabení na světových trzích. Uvedl to server Mining.com.

Společnost Glencore se sídlem ve Švýcarsku v prosinci oznámila, že pozastavila provoz všech uhelných dolů v zemi kvůli tomu, aby se vyhnula dalším drastickým nařízením, včetně takových, která by tyto i další doly uzavřela na další dobu.

Dopad opatření je v souladu s očekáváním firmy. Uzavření dolů na tři týdny způsobilo pokles těžby uhlí o pět milionů tun uhlí (o 2,5 procenta) z celkové předpovědi australského vývozu tepelné uhelné produkce podle agentury Reuters.

Glencore vlastní v australských státech Nový Jižní Wales a Queensland 20 uhelných dolů a 13 důlních areálů. V roce 2013 zde vytěžila více než 80 milionů tun energetického a koksovatelného uhlí, zaměstnávala asi 8600 lidí. Loni v březnu oznámila, že kvůli poklesu cen a přebytku akcií na trhu zavře hlubinný důl Ravensworth v Hunter Valley.