Horníci budou Bakalovo sídlo obléhat 4 dny

V červnu zřejmě manželům Bakalovým úsměv ze rtů zmizí. Foto: Profimedia

Finančník Pavol Krúpa myslí své tažení proti miliardáři Zdeňku Bakalovi opravdu vážně. Před dům u Ženevského jezera ve Švýcarsku mu v červnu naveze horníky a nájemníky bytů OKD. Mají ho obléhat celé 4 dny.

Krúpova společnost Arca Capital je věřitelem padlé důlní firmy OKD a také menšinovým vlastníkem bývalého majitele ostravských dolů – nizozemské firmy NWR. A Krúpa má za to, že za pád firmy může Bakala, který si díky ní v minulosti přišel na desítky miliard korun. V rámci insolvenčního řízení OKD tlačí insolvenčního správce, aby vyžadoval zpět miliardy korun třeba kvůli nadměrnému zadlužování společnosti a následné výplatě mnohamiliardových dividend. Teď proti Bakalovi navíc chystá i tuto ojedinělou akci. Podrobnosti prozradil serveru Seznam.cz.

Čtěte také:
Krúpa chystá ve Švýcarsku demonstraci horníků OKD
Kráčí ČEZ v Bakalových stopách?

Účelem demonstrace je jasně ukázat náladu horníků, nájemníků a oklamaných akcionářů přímo v místě, kde pan Bakala bydlí,“ uvedl Krúpa, který počítá s účastí až tisíců lidí.

„Měl by to být takový počet, aby bylo jasné, že máme za sebou podporu celého Česka. Takže vypravíme několik autobusů nebo klidně celý vlak. Ten počet bude mezi stovkami až tisíci lidí. Kdybychom měli vzít všechny, co mají zájem, pak bychom skutečně mluvili o tisících,“ zdůraznil Krúpa.

Do akce je připraven investovat nemalé finanční prostředky, ovšem účastníkům bude hradit pouze náklady. „Zaplatíme náklady, je jasné, že horníci nebo nájemníci nemají peníze jen tak na nějaký výlet do Švýcarska. Rozhodně ale nebudeme platit za účast, ti lidé tam půjdou z vlastního přesvědčení. A mimochodem, už mám ohlasy z podnikatelského prostředí, že mi na tu akci přispějí,  řekl miliardář, který je připraven demonstraci uspořádat i v případě, že ji nepovolí švýcarské úřady.

Mohlo by vás zajímat:
Když jde na pedikůru pořádný macek
Bývalý důl se proměnil v muzeum a zábavní park
Obr mezi obry opět těží