Horník si v dole Lazy poranil páteř

V dole Lazy se těží zhruba 2 miliony tun uhlí ročně. Foto: NWR

V dole Lazy se těží zhruba dva miliony tun uhlí ročně. Foto: NWR

Včera krátce před polednem došlo v rámci Důlního závodu 1 společnosti OKD v lokalitě Lazy k vážnému pracovnímu úrazu 48letého hlavního předáka z dodavatelské organizace. Při zajišťování stropu v porubu ve spodní úvrati byl zasažen padající horninou a s největší pravděpodobností utrpěl vážné poranění páteře.

Na místo byla ihned povolána Hlavní báňská záchranná stanice a záchranný vrtulník, který poraněného horníka ihned transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě – Porubě. Příčinu a rozsah této provozní nehody šetří komise složená ze zástupců OKD a dodavatelské organizace.

Čtěte také:
NWR hospodářské výsledky nezveřejní
Příspěvek po tři léta pro propuštěné z OKD

Důl Lazy je hlubinný důl na černé uhlí, který se nachází v jihozápadní části karvinské oblasti ostravsko-karvinského černouhelného revíru. Důlní pole toho dolu se nachází na katastrech měst Orlová a Karviná, povrchový areál pak v orlovské místní části Lazy. Důl provozuje těžební společnost OKD.

V současnosti důl těží kolem dvou milionů tun uhlí různé kvality (od koksovatelného až po energetické) ročně. Těžba probíhá jak v tzv. karvinských (sloje o větší mocnosti s méně kvalitním uhlím), tak ostravských slojích (sloje s menší mocností a kvalitnějším uhlím).

Mohlo by vás zajímat:
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo
Brousí si Babiš zuby na OKD?
Práce pro horníky nebude, bojí se lidé