Doba čtení:59 s
Španělská společnost Iberdrola je ve Francii jedním z největších konkurentů francouzské elektrárenské společnosti EDF.

Španělská elektrárenská společnost Iberdrola hodlá přestat dodávat elektřinu tisícům francouzských maloobchodních zákazníků. Zdůvodňuje to prudkým nárůstem cen a vyzývá zákazníky k přechodu k jinému dodavateli. Iberdrola je ve Francii jedním z největších konkurentů francouzské elektrárenské společnosti EDF.

Vyzýváme vás ke změně dodavatele. Pokud tak neučiníte, hrozí vám přerušení dodávek na konci vašich smluv s Iberdrolou,“ cituje Reuters z dopisu, který Iberdrola zaslala zákazníkům.

Opětovné znárodnění EDF bude stát přes osm miliard eur

Mluvčí Ibderdroly potvrdil, že firma některé smlouvy ve Francii ukončuje. Dodal nicméně, že podnik z francouzského maloobchodního trhu neodchází. Ukončování se podle něj týká pouze „několika tisíc“ smluv. Podle mluvčího by firma musela zákazníkům dodávat elektřinu za výrazně vyšší ceny než u regulovaných tarifů EDF.

„Nechceme automaticky obnovovat smlouvy se stávajícími zákazníky, protože na řadu z nich by to mělo negativní dopad. Je pro ně lepší přejít na regulovaný tarif,“ uvedl mluvčí. Neupřesnil, kolik maloobchodních zákazníků Iberdrola ve Francii má, podle odhadů je to až půl milionu. Podle mluvčího většina francouzských zákazníků v letošním roce smlouvu obnovovat nemusí.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa