Doba čtení:1 m, 13 s
V Indii roste objem těžby uhlí, otvírá se rovněž mnoho nových uhelných elektráren. Foto: pixabay.com

V Indii se v dohledné době odklon od uhlí neuskuteční. Indie sice prosazuje obnovitelné zdroje energie, které nejsou založeny na fosilních palivech, ale podíl uhlí v energetickém koši zůstane v následujících letech významný, aby byla zajištěna dostupnost energie za přijatelnou cenu, uvedl ministr uhlí a dolů Pralhad Joshi.

Ministr uvedl, že ačkoli se časem mohou některé doly uzavřít z důvodu vyčerpání zásob, zároveň se zprovozňuje mnoho nových uhelných bloků, aby se uspokojila rostoucí poptávka po energii, napsal server business-standard.com.

Tyto doly nejen zajišťují cenovou dostupnost a energetickou bezpečnost národa, ale také poskytují nové dodatečné příležitosti pro nová pracovní místa a přesun pracovníků do nových dolů z dolů, které mají být uzavřeny, aby se zajistilo lepší živobytí a také vytvořily nepřímé pracovní příležitosti v uhelných regionech,“ řekl.

Indie bude dovážet víc koksovatelného uhlí z Ruska

Podle zprávy Mezinárodní agentury pro energii (IEA) se v letošním roce celosvětově nejvíce zvýší spotřeba uhlí právě v Indii. Očekává se, že Indie zvýší spotřebu o 7 procent oproti předchozímu roku, tj. přibližně o 70 milionů tun (Mt).

Spotřeba uhlí v Indii se od roku 2007 zdvojnásobila. Ročně roste v průměru o 6 procent a bude i nadále „motorem růstu“ celosvětové poptávky po uhlí. Zdaleka největší spotřebu uhlí má ale Čína, na kterou připadá 53 procent celosvětové poptávky.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa