Doba čtení:1 m, 4 s
Dosud elektrárna Pickering vyrábí přibližně 6,2 gigawattů, a pokrývá tak téměř 30 provent energetické spotřeby Ontaria. Foto: wikipedia.org

V Kanadě byly minulý týden zahájeny stavební práce na stavbě, která by se mohla stát největší jadernou elektrárnou na světě. Jaderná elektrárna Pickering, která se nachází v Ontariu, nejlidnatějším regionu na jihovýchodě země, existuje již od roku 1966 a nyní má být její kapacita rozšířena.

Rozšíření je odůvodněno rostoucí poptávkou po energii. K uspokojení této poptávky se plánuje rozšíření osmireaktorové elektrárny o dalších 4,8 gigawattů výkonu. Dosud Pickering vyrábí přibližně 6,2 gigawattů, a pokrývá tak téměř 30 % energetické spotřeby Ontaria, napsal server tips.at.

Polská KGHM bude stavět modulární reaktory

Podle místních úřadů by se poptávka po elektřině v Ontariu mohla během necelých třiceti let zdvojnásobit. Dnes potřebuje provincie s 15 miliony obyvatel necelých 42 000 megawattů energie denně, ale podle prognóz by se do roku 2050 mohla poptávka zvýšit až na 88 000 megawattů.

Dosud nejvýkonnější jaderná elektrárna na světě se nachází v Japonsku. Elektrárna Kašiwazaki-Kariwa na japonském pobřeží v současnosti dodává se svými sedmi reaktory více než osm gigawattů energie. Pokud by se kapacita elektrárny v Ontariu rozšířila podle plánu, činila by téměř 11 gigawattů.