Doba čtení:54 s
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický předpokládá, že nákupy energií na rok 2024 budou dokončeny během července. Foto: pardubickykraj.cz

Pardubický kraj bude pokračovat v postupných nákupech energií na příští rok. V současnosti má zajištěno asi 50 procent dodávek na rok 2024. Energie na letošní rok už má nakoupené, řekl na jednání krajských zastupitelů hejtman Martin Netolický (3PK/ČSSD).

Je snaha využít poklesu, cena je příznivá, výrazně nižší, nejsme na stropu, ale hluboko pod. Nakupujeme po čtvrtinách, kdy čekáme na vývoj. Vzhledem k tomu, že se postupně začala situace vyvíjet příznivě, nejprve jsme provedli nákup 25 procent, následně dalších 25. Pokud spadne cena pod stanovený limit, který jsme si definovali, kolegové mají zmocnění rady okamžitě nakoupit zbytek,“ uvedl Netolický. Předpokládá, že nákupy energií na rok 2024 budou dokončeny během července.

Vedoucí finančního odboru také dostal za úkol provést kalkulaci očekávaných úspor. Peníze, které kraj na energie vyčlenil na letošek pro své organizace, by chtěl dostat zpět, aby je mohl využít jinak. „Nejde o malé peníze, jde o 120 milionů korun,“ řekl Netolický.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa