Ministři jednání o Paskovu odložili

Trojice ministrů, která má za úkol řešit budoucnost ztrátového Dolu Paskov, dnes odložila schůzku se zástupci společností New World Resources (NWR) a OKD k situaci ve firmě.

Schůzka se měla uskutečnit uskutečnit na ministerstvu financí. Zúčastnit se jí měli vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO), ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) a ministryně práce a sociálních věci Michaela Marksová (ČSSD). Nový termín jednání je pravděpodobný až po 4. lednu 2016.

„Zástupci NWR/OKD těsně před schůzkou vznesli takový požadavek na finanční závazek státu, který pokládám za natolik závažný, že jej bude nezbytné nejprve podrobně analyzovat, a to na expertní úrovni,“ uvedl Mládek, který pokládá za vyloučené rozhodnout během pár dnů o návrhu, který by výrazně zatížil daňové poplatníky a současně měl přímý vliv na osudy tisíců zaměstnanců OKD.

Čtěte také:
Soumrak Dolu Paskov se přiblížil
Kvůli Paskovu hrozí hromadné propouštění

NWR, která černouhelnou firmu OKD vlastní, navrhla uzavření Dolu Paskov už na konci příštího roku. Původní plán přitom počítal s uzavřením na konci roku 2017. Druhou variantou je převod dolu na stát.

„Považuji za nezbytné mluvit s odboráři. O situaci jsem informoval předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středulu. S ním a s předsedou hornických odborů Janem Sábelem jsem dohodnutý na osobním setkání tento čtvrtek po poledni,“ dodal Mládek.

Mohlo by vás zajímat:
OKD není mrtvá společnost, říká její šéf
Pokles cen uhlí může být pro NWR likvidační
NWR prý nadhodnotila zásoby uhlí