Můžete ušetřit tisíce za teplo a elektřinu

Panelový dům v Sokolově s fotovoltaickými panely a instalovanými tepelnými čerpadly společnosti SUAS Alternative.

Nová dceřiná společnost má od loňského roku pevné místo ve skupině Sokolovské uhelné (SUAS). Firma SUAS Alternative se zaměřuje na snižování energetické náročnosti staveb od rodinných domů po průmyslové objekty. Kombinací špičkových technologií i pasivních opatření umí ušetřit náklady na teplo i elektřinu.

Společnost rozhodně nenabízí jen běžná pasivní opatření jako je zateplení budov. Využívá totiž možností jejich kombinace se špičkovou technologií pro výrobu tepla a elektrické energie. Výsledkem jsou mnohatisícové úspory na vytápění jak rodinných domů, tak panelových nebo bytových domů, i velkých komerčních a průmyslových objektů.

Čtěte také:
ČEZ nabídl miliardářům elektrárnu, odmítli
Sokolovská uhelná koupila půlku DSS

SUAS Alternative se od počátku zaměřuje na poskytování komplexních služeb v této oblasti,“ říká ředitelka společnosti Marie Waldhauserová s tím, že ty zahrnují vše od projekce, přes vyhledávání potřebných dotačních titulů a předfinancování, až po výstavbu nebo provoz konkrétní technologie. A to i pro běžné rodinné nebo bytové domy.

Pokud jde o rodinné nebo bytové domy, ať už panelové nebo cihlové, největších úspor lze dosáhnout kombinací klasického zateplení s vytápěním spojujícího výhody moderních kotlů a tepelných čerpadel,“ říká Waldhauserová. SUAS Alternativě v tomto směru disponuje vlastním systémem, který umožňuje snížit náklady na topení skutečně na minimum.

U panelových a bytových domů pak firma umí do systému začlenit také rekuperaci vzduchu, výrobu elektrické energie pomocí fotovoltaických článků nebo kogeneračních jednotek i další technologie. U panelových a bytových domů se pak osvědčila i kombinace fotovoltaiky s tepelnými čerpadly. Samozřejmostí je centrální řízení celého systému, i možnost jeho dálkové správy.

Od počátku jsme ale nechtěli být jen firmou, která udělá projekt, něco nainstaluje a zase odejde,“ říká ředitelka společnosti. SUAS Alternative tak přejímá koncept mateřské společnosti Sokolovská uhelná, která se dlouhodobě hlásí k sounáležitosti s regionem a cíleně se snaží přispívat i k řešení jeho potřeb.

Věděli jsme, že řada lidí, nebo společenstev vlastníků nemá dostatečné prostředky na to, aby inestovala do sice úsporných, ale poměrně nákladných technologií. A stejně tak pro ně není jednoduché orientovat se ve spleti různých dotací a podpor,“ vysvětluje Waldhauserová. SUAS Alternative proto nabízí nejen pomoc při vyhledání vhodného dotačního titulu a zpracování žádosti, ale díky silné mateřské společnosti také s předfinancováním nebo zaúvěrováním stavby. „Splátky pak pokrývá rozdíl mezi úsporou a stávající cenou tepla.

Vzhledem k tomu, že zájem o nabízené služby výrazně roste, SUAS Alternative ze Sokolovska rychle rozšířila svou činnost i mimo region. Vytvořila tak prvních 15 pracovních míst, připravuje projekty například na Ústecku, Českolipsku i v dalších oblastech, a do konce roku 2016 počítá s vytvořením několika desítek dalších pracovních pozic. A to jak v odborných dělnických profesích jako je elektrikář, instalatér nebo zámečník, tak v technických oborech.

Mohlo by vás zajímat:
Horníci z Paskova hrozí stávkou
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo