MVV Energie změní ceny tepla jen mírně

Doba čtení:1 m, 9 s

Ilustrační foto: MVV Energie

Většina zákazníků energetické skupiny MVV Energie zaplatí v roce 2015 za teplo stejně nebo v případě uhelných tepláren pouze o několik procent vyšší cenu. Skupina zajišťuje dodávky tepelné energie v 15 českých a moravských městech. MVV Energie to oznámila v tiskové zprávě.

Zachování stávající ceny tepla u plynových zdrojů je možné díky tomu, že v roce 2015 se nepředpokládá růst ceny zemního plynu, který je rozhodující položkou v nákladech na výrobu tepla. Teplárny v České republice, které spalují hnědé uhlí, očekávají cenový růst mezi třemi a pěti procenty. Důvodem je vyšší cena uhlí a nárůst dalších položek, ze kterých se skládá cena tepla.

Společnosti ve skupině MVV Energie CZ na sebe přenesly část zvýšených nákladů od svých zákazníků a zdražily tak většinou pouze o třetinu celorepublikového průměru. Nárůst stálých nákladů způsobený inflací budou společnosti kompenzovat realizací úsporných opatření při výrobě a distribuci tepla.

Nadprůměrně teplý rok 2014 přinese většině domácností vrácení přeplatků. Na základě předběžných odhadů by měla průměrná domácnost díky teplému počasí odebrat o tři gigajoule tepla méně. Letošní topná sezona byla prozatím teplotně podprůměrná, ale dlouhodobé předpovědi naznačují velmi studený začátek nového roku.

Společnost MVV Energie CZ a.s. byla založena v říjnu 1993 a od roku 1999 je dceřinou společností německého energetického koncernu MVV Energie A.G. se sídlem v Mannheimu v Německu.