Nadace OKD pomohla hasičům

Nadace OKD je firemní nadace amerického typu, jež klade velký důraz na širokou škálu podpory neziskových projektů formou otevřených grantových výzev.

Když byly Nadaci OKD čtyři roky, začala si více všímat aktivních zaměstnanců, kteří se ve volném čase angažují v neziskové sféře. Program pro ně pojmenovala po závěsu těžní klece – Srdcovka – a patroni jednotlivých projektů se stali Srdcaři.

Zařadil se k nim i Milan Žabčík, jenž pracuje jako požární technik v Hlavní báňské záchranné stanici v Ostravě a ve svém volnu už od dětství působí ve Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Frýdek. „Naše spolupráce s nadací OKD započala v roce 2013, který byl pro náš sbor velmi důležitý. Kvalifikovali jsme se na hasičskou olympiádu do Francie a potřebovali jsme zajistit nemalé finanční prostředky k přípravě a k samotné účasti. Pomohl nám právě minigrant a my si mohli splnit sen, který byl ozdoben zlatou medailí,“ popsal Žabčík pro Měsíčník Horník.

Čtěte také:
Prostředky z Nadace OKD putují zejména na studium dětí
Znali pravdu o OKD, ale už nežijí

Za pomyslnou pupeční šňůru mezi SDH Frýdek a Nadací OKD však Žabčík označil soutěž v požárním útoku – pojmenovaný ostatně O pohár Nadace OKD – který se letos uskuteční už popáté. „Podařilo se nám společnými silami po dlouhých pětadvaceti letech obnovit na území města Frýdek-Místek tradici hasičských soutěží. Těžařská nadace stála u jejího zrodu a je s námi dodnes,“ prohlásil Žabčík.

Ten z postu trenéra mužského sportovního týmu a velitele družstva výjezdové jednotky SDH Frýdek popřál těžařské nadaci, aby do budoucna nadále rozdávala úsměvy a pomáhala plnit sny. „Jako se jí to daří doposud. Málokomu se během deseti let podaří odvést tolik práce, jako tomu je u tohoto oslavence,“ zakončil.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se baví bagry po práci
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje