Doba čtení:1 m, 3 s
Až dosud mělo Německo kromě celkových cílů také do roku 2030 stanoveny roční emisní limity pro jednotlivá hospodářská odvětví. Foto: pixabay.com

Německý parlament schválil reformu klíčové legislativy pro dosažení klimatických cílů, která ruší závazné cíle jednotlivých odvětví. Až dosud mělo Německo kromě celkových cílů také do roku 2030 stanoveny roční emisní limity pro jednotlivá hospodářská odvětví.

Německý zákon o opatřeních v oblasti klimatu stanoví, že země musí do roku 2045 dosáhnout neutrality z hlediska emitovaných skleníkových plynů a splnit průběžné cíle snižování emisí: 65 % do roku 2030 a 88 % do roku 2040 ve srovnání s úrovní z roku 1990. Díky reformě by překročení limitu v určitém odvětví již neznamenalo, že odpovědné ministerstvo musí okamžitě přijít s programem, který by dané odvětví uvedl na správnou cestu, napsal server oenergetice.cz.

Habeck čelí jadernému skandálu

Zejména ministerstvo dopravy pod vedením FDP je v oblasti dekarbonizace tohoto odvětví značně pozadu a podle kritiků má reforma především snížit tlak na toto odvětví. Německá trojkoalice Sociálních demokratů (SPD), Zelených a Svobodných demokratů (FDP) má v parlamentu většinu a schválení se očekávalo.

Změny pobouřily řadu nevládních organizací, které tvrdí, že povedou k prodlevám ve snižování emisí skleníkových plynů, a jsou proto „protiústavní“.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa