Německý dodavatel ekologické elektřiny je v úpadku

Neckermann Strom AG se označuje za ekologického poskytovatele elektřiny se zaměřením na ekologické tarify elektřiny pro domácnosti a podniky, noční akumulační a elektrické topné systémy a elektromobily“.

Německý dodavatel energie Neckermann Strom AG musí podat návrh na insolvenci. Důvodem jsou rychle rostoucí ceny energií. Postiženy jsou tisíce zákazníků v celém Německu.

Společnost Neckermann Strom AG, dodavatel elektřiny, podala u okresního soudu v Norderstedtu ve Šlesvicku-Holštýnsku návrh na insolvenci. Společnost, která byla založena v roce 2013, dodává podle vlastních údajů elektřinu přibližně 13 000 odběratelů po celém Německu, uvedl server Focus.de.

Podle společnosti se jedná o „ekologického poskytovatele elektřiny se zaměřením na ekologické tarify elektřiny pro domácnosti a podniky, noční akumulační a elektrické topné systémy a elektromobily“.

S novou vládou hrozí Němcům nedostatek proudu

Insolvenční návrh podávají i další energetické společnosti

V poslední době se různí němečtí dodavatelé elektřiny dostali do finančních potíží v důsledku prudkého nárůstu cen energií. V říjnu například podaly insolvenční návrh také hamburská energetická společnost Smiling Green Energy a braniborský dodavatel elektřiny a zemního plynu Otima Energie AG. Jedním z problémů pro dodavatele je, že často musí nakupovat elektřinu na v současnosti drahých spotových trzích, aby mohli zásobovat své zákazníky. S těmito zákazníky však často uzavírají dlouhodobé smlouvy s pevnou cenou, takže nemohou dodatečné náklady přenést na své zákazníky.

Podle říjnové analýzy úvěrové pojišťovny Euler Hermes ohrožují současné vysoké ceny elektřiny zejména malé a střední dodavatele energie v Německu a ve Velké Británii. „Vzhledem k tomu, že forwardové ceny energie na trhu jsou na velmi vysoké úrovni, někteří distributoři a energetické společnosti se slabou hotovostní pozicí by se mohli v nadcházejících měsících dostat do potíží s likviditou nebo dokonce do platební neschopnosti,“ varovala Ano Kuhanathanová, expertka na energetiku ze společnosti Euler Hermes.