Důl v Austrálii zaměstná 5000 lidí

Povrchový lom v Austrálii. Foto: Imagio.cz

Společnost Adani Group, která vlastní australský uhelný důl Carmichael v hodnotě zhruba 15 miliard dolarů, začne najímat zaměstnance. Pro fázi výstavby, která začne na počátku roku 2015, potřebuje více než 5000 zaměstnanců. Indický konglomerát Adani bude najímat lidi na průzkum uhlí, těžbu, železniční stavby a provoz, výstavbu infrastruktury a rozšiřování přístavů. Důl a železniční projekt v australském státě Queensland již získaly konečný souhlas. Napsal to server Mining.com.

Projekt je navržen tak, aby produkoval 60 milionů tun energetického uhlí ročně, které má dodávat indickým elektrárnám. Ty mají zajistit energii až pro 100 milionů lidí.

Projekt Carmichael je největší termální uhelný důl v australské pánvi Galilee. Nachází se přibližně 160 kilometrů severozápadně od města Clermont ve středním Queenslandu. S přístavem Abbot Point nedaleko města Bowen, je propojen železniční tratí, která je dlouhá 388 kilometrů. Projekt poskytne více než 10 tisíc přímých a nepřímých pracovních míst a zásobovacích příležitosti pro místní podniky.