NWR snížila ztrátu, tržby poklesly

Doba čtení:1 m, 25 s
Důl ČSM

Důl ČSM. Foto: OKD

Těžařská firma New World Resources (NWR), majitelka černouhelné společnosti OKD, snížila za tři čtvrtletí letošního roku ztrátu na 128 milionů eur z 528 milionů eur před rokem. Tržby klesly o pětinu na 504 milionů eur. O neauditovaných hospodářských výsledcích NWR informovala na svých webových stránkách. Zároveň potvrdila výhled celoroční těžby a prodeje uhlí na úrovni 8,75 až devět milionů tun uhlí.

„Zásadní událostí pro NWR byla ve sledovaném období kapitálová restrukturalizace, kterou jsme zahájili na počátku roku a dokončili v první polovině října,“ uvedl předseda představenstva NWR Gareth Penny.

Dodal, že v roce 2015 firma neočekává žádné dramatické cenové pohyby v koksovatelném nebo energetickém segmentu. Produkční cíl pro příští rok očekává v rozmezí 7,5 až osm milionů tun. Detailnější plán NWR představí při prezentaci celoročních výsledků v únoru 2015.

Průměrná realizovaná cena koksovatelného uhlí činila za devět měsíců letošního roku 86 EUR/t, což znamená meziroční pokles o 12 procent. Průměrná realizovaná cena energetického uhlí byla 56 EUR/t, meziročně se nezměnila. Jednotkové hotovostní náklady na těžbu uhlí činily 68 EUR/t, což představuje pokles o 16 procent (desetiprocentní pokles při konstantním směnném kursu) při těžbě nižší o dvě procenta.

„Tvrdé podmínky na trhu vyžadují neustálý důraz na optimalizaci provozu našich dolů. Jednoduše řečeno, musíme zajistit, aby se těžební aktivita v OKD, naší české dceři, nadále posouvala po nákladové křivce směrem dolů. Na všech zaměstnaneckých úrovních OKD je už mnoho měsíců vyvíjeno obrovské úsilí s cílem optimalizovat provoz, zvýšit efektivitu a snížit náklady,“ dodal Penny.

Hlavní podíly v NWR drží společnost CERCL Mining a čtyři mezinárodní investiční fondy: M&G, Gramercy, GLG Partners a Ashmore Investments.