Odbory OKD odmítají zahraničního investora

Pytlík Jaromír foto: OS PHGN

Předseda Sdružení hornických odborů Jaromír Pytlík trvá na tom, aby útlum těžby kontroloval stát. Foto: OS PHGN

Vedle Daniela Křetínského projevil zájem o vstup do OKD také finanční investor z Velké Británie. Zahraniční investor se však nelíbí odborářům v čele s předsedou Sdružení hornických odborů Jaromírem Pytlíkem. Podle něj je také důležité, aby si nějakou kontrolu udržel stát.

Odborům se vůbec nelíbí myšlenka, že by firmu koupili investoři z Londýna. „No to ani náhodou. Zahraničního investora nechceme. To bude zase nějaká skrytá skupina z předchozích dob,“ řekl Pytlík Hospodářským novinám. „Může to být někdo spojený s majiteli dluhopisů. Nechceme ani, aby se z toho vyloupla nějaká skupina spojená s panem Bakalou,“ dodal.

Čtěte také:
Co říká znalecký posudek majetkové podstaty OKD
Palička: Vedení OKD žije na úkor horníků

Odbory trvají na svém stanovisku, aby se na útlumu těžby podílel stát. „My pořád chceme, aby měl nějakou kontrolu nad OKD stát. Stále nikdo neví, kde se vezmou peníze na útlum těžby. To je základní věc. Zákon to nestanovuje a my se bojíme, že zase někdo přijde, firmu vydrancuje a pak řekne sorry, nemám peníze na útlum. A zaplatí to všechno stát. Bez jeho vstupu do celého řešení to nepůjde,“ vysvětlil Pytlík.

Mohlo by vás zajímat:
Jezero Medard bude patřit mezi západočeské unikáty
Jezero Most bude rájem pro rybáře
Z lomu je třetí největší jezero v ČR