Doba čtení:1 m, 29 s
: OKD je pro další rozvoj Třineckých železáren připravena poskytnout potřebné prostory i pracovníky. Foto: wikipedia.org Darwinek

Těžební společnost OKD a Třinecké železárny budou spolupracovat i po ukončení těžby uhlí v podzemí Karvinska. Teď jsou obě společnosti obchodními partnery v oblasti koksovatelného uhlí. V budoucnu huť plánuje přechod na nízkoemisní výrobu oceli v elektrických obloukových pecích. OKD je pro další rozvoj Třineckých železáren připravena poskytnout potřebné prostory i pracovníky. ČTK to řekla mluvčí OKD Barbora Černá Dvořáková.

O detailech spolupráce jednali generální ředitel a předseda představenstva OKD Roman Sikora a generální ředitel a předseda představenstva Třineckých železáren Roman Heide. Společně sfárali do Dolu ČSM v lokalitě Sever. Porub, který navštívili, je 140 metrů dlouhý a od začátku provozu v něm bylo vytěženo 120 000 tun koksovatelného uhlí. Do ukončení jeho provozu letos v červnu zbývá vytěžit 50 000 tun. Poté budou technologie vyklizeny pro využití v dalším porubu.

OKD modernizuje dopravník za 43 milionů

Velmi oceňuji strategickou spolupráci našich firem v oblasti koksovatelného uhlí. Rád bych, aby v této podobě pokračovala až do ukončení těžby a abychom na ni poté navázali v další etapě naší činnosti,“ uvedl Sikora. Heide dodal, že nyní se společnostem otevírají další možnosti spolupráce, které souvisejí s transformací Třineckých železáren a přechodem na udržitelný způsob výroby oceli v moderních elektrických obloukových pecích s významným snížením emisí CO2.

Mezi projednávanými možnostmi po ukončení hornické činnosti je například využití pozemků OKD v rámci zavádění nových technologií ke snížení emisí oxidu uhličitého v huti, ale také části pracovních sil těžební společnosti. „OKD plánuje podnikat i po ukončení hornické činnosti a jsme připraveni poskytnout Třineckým železárnám pro jejich transformaci a další rozvoj nejen potřebné pozemky, ale i několik desítek našich pracovníků,“ doplnil Sikora.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa