OKD rozjela náborový web

Nový náborový web OKD. Foto: OKD

Horníci raziči i rubači, báňští úpraváři, provozní elektrikáři, revírníci příprav, strojník kolového nakladače/řidič nákladního automobilu. To jsou konkrétní profese, které potřebuje pro zajištění další těžby společnost OKD aktuálně doplnit. Zájemce oslovuje jak ve svém Poradenském centru v Karviné, tak prostřednictvím webu www.pracevokd.cz.

Zájem o práci v podzemí tady je, i my jsme jím byli docela překvapeni. Ihned po zveřejnění informací o prodloužení těžby se začali hlásit lidé, že chtějí nastoupit. Nejsou jich stovky, ale desítky, to ano. A to zatím stačí. Někteří se chtějí vrátit, už u nás pracovali, hlásí se i noví. My poptáváme nejlépe ty se zkušenostmi s prací pod zemí, chceme doplnit hlavně stavy důlních pracovníků. Hledáme i kolegy pro povrchové provozy,“ vysvětlil pro Měsíčník Horník předseda představenstva těžební firmy Roman Sikora.

Takže v těžbě pokračujeme minimálně až do konce roku 2023 a vedení společnosti pracuje na prodloužení povolení pro dobývání černého uhlí na další období, což by umožnilo zajistit dodávky pro důležité zákazníky až do roku 2025. Potřeba doplnit stavy kolektivů a úseků vyvstává i v souvislosti se stále vyšším věkem lidí, kteří fárají do dolu, část jich od nás odchází ze zdravotních důvodů, někteří po dosažení nároků na důchod. Jsme si vědomí, že nabídka kvalifikovaných lidí pro práci v dole je na trhu práce velmi omezená. Proto si velmi vážíme práce těch, kteří s námi zůstávají a dokážeme ji ocenit nejen finančními, ale i nefinančními benefity,“ uvedl ředitel provozu OKD David Hájek, .

Norsko prodlouží těžbu uhlí na Špicberkách

Proces přijímání nových zaměstnanců začíná osobní registrací na Poradenském centru v Karviné, kde zájemce o práci v OKD dostane základní informace k dané pracovní pozici. „Společně s vyplněným registračním formulářem musí zájemce doložit potvrzení o dosažené kvalifikaci a další potřebnou dokumentaci. Následně konzultant Poradenského centra domluví pohovor přímo na Dole ČSM, kde se uchazeč setká s personálním manažerem. Ten mu vysvětlí, co nového ho v práci na zvolené pozici v OKD čeká. Pokud uchazeč splňuje všechny podmínky, je následně vyslán na lékařskou prohlídku, po jejímž úspěšném absolvování již dochází k sepsání pracovní smlouvy. Ze strany OKD může uchazeč očekávat podporu v každé části procesu náboru i následně v rámci adaptace na pracovišti,“ vysvětlil personální ředitel OKD Radomír Štix.

Mimo vstupní lékařskou prohlídku v Karvinské hornické nemocnici, kterou pro poptávané pozice hradí OKD, procházejí všichni uchazeči po nástupu do práce také bezpečnostním školením na Centrálním vzdělávacím středisku.