Doba čtení:1 m, 21 s
Vedení státních těžařských společností Polska Grupa Górnicza a Jastrzebska Spólka Weglowa s odbory dohodlo, že těžba se zastaví teprve 12. června v dolech první firmy a o tři dny později v dolech druhé firmy. Foto: wikipedia.org mariuszjbie

Polský premiér Mateusz Morawiecki včera upozornil, že v příštích osmi až deseti dnech v Polsku přibude velký počet nových případů nákazy koronavirem. Souvisí to s rozsáhlým testováním ve Slezském vojvodství, kde se v tamních uhelných dolech nachází epicentrum nemoci covid-19 v Polsku.

Včera v Polsku koronavirus testy nově potvrdily u 400 lidí, 19 pacientů zemřelo, uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Během včerejška nových případů oproti předchozím dnům přibylo méně. V pondělí země s 599 nově nakaženými zaznamenala rekord, o víkendu jejich počty byly jen o několik desítek nižší.

Čtěte také:
Polsko bude těžit více uhlí
Polsko vyzvalo Brusel k intervenci kvůli povolenkám

Kvůli rychlému rozšíření nákazy mezi horníky ve Slezsku vláda v pondělí rozhodla o třítýdenním zastavení těžby uhlí ve 12 dolech. Portál gazeta.pl ale napsal, že horníci přesto přišli do práce. „Zaměstnavatel nám nepřikázal zůstat doma, a tak tu jsme,“ řekl jeden z nich. Později se vedení státních těžařských společností Polska Grupa Górnicza a Jastrzebska Spólka Weglowa s odbory dohodlo, že těžba se zastaví teprve 12. června v dolech první firmy a o tři dny později v dolech druhé firmy.

Koronavirem se v Polsku doposud nakazilo 27 560 lidí, 1183 pacientů kvůli komplikacím provázejícím covid-19 zemřelo. Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo tabulku, z níž vyplývá, že v Polsku připadá 31 případů úmrtí kvůli koronaviru na milion obyvatel, což je stejně jako v Česku.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa