Potvrzeno: Šolce střídá Kovačovská

Doba čtení:1 m, 4 s

Ilustrační foto: Imagio.cz

Klíčovou náměstkyní náměstka ministra průmyslu a obchodu pro energetiku bude od 1. prosince Lenka Kovačovská, která ve funkci střídá Pavla Šolce. Informaci serveru iUHLI.cz potvrdilo ministerstvo vnitra. Kovačovská uspěla ve výběrovém řízení, které resort vypsal kvůli služebnímu zákonu.

Kovačovská dříve pracovala ve státní společnosti ČEPS, která provozuje tuzemskou přenosovou soustavu. Na ministerstvu je od roku 2013, od loňského října stojí v čele odboru strategie a mezinárodní spolupráce v energetice. Energetickou sekci dočasně vede od konce října.

Sám Šolc už před časem do médií uvedl, že Kovačovská je vhodným nástupcem a zajistila by plnou kontinuitu fungování sekce i dokončení rozpracovaných projektů a činností. Šolc před nedávnem oznámil, že z osobních důvodů ve funkci končí. Z ministerstva ale neodchází úplně, stal se poradcem ministra Jana Mládka (ČSSD).

Čtěte také:
Šolc končí. Nastoupí jeho kůň?
Šolc končí jako náměstek, u Mládka zůstane

Ministerstvo průmyslu má celkem osm náměstků. Na základě výběrových řízení, které ukládá služební zákon, byli ve funkcích dosud potvrzeni tři. Nový mandát dosud získali náměstek správní sekce Jiří Havlíček, náměstek pro stavebnictví a primární suroviny Jiří Koliba a náměstkyně pro majetkové účasti Pavla Sluková.

Čtěte také:
Ministerstvo shání čtyři náměstky
Šolc: Uhlí je pro Německo překlenovací technologie
Mládek obhajuje vládní řešení limitů