Doba čtení:1 m, 0 s
Ilustrační foto: Imagio.cz

Dlouholetý šéf Českého báňského úřadu (ČBÚ) Ivo Pěgřímek ve funkci končí, odchází do soukromého sektoru. Záměr odstoupit ke konci roku 2014 minulý týden oznámil dopisem odeslaným všem členům vlády, řekl serveru iUHLI.cz mluvčí Státní báňské správy Bohuslav Machek. Jeho nástupce zatím není znám, Pěgřímek navrhl, aby se jím stal náměstek Martin Šternberka. Na Pěgřímkův odchod upozornil server Česká justice.

Pěgřímek byl předsedou ČBÚ od roku 2008. O rok později se měl stát ministrem průmyslu a obchodu v úřednické vládě premiéra Jana Fischera, kam ho nominoval tehdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek. Ministrem se ale nakonec stal Vladimír Tošovský.

Potíž s výběrem Pěgřímkova nástupce nastala, když se minulý týden zhroutilo výběrové řízení na náměstka ministra vnitra pro státní službu. „Není možné obsadit volné služební místo předsedy ČBÚ, které vzniklo ze zákona 6. listopadu 2014, ale ani jiná volná služební místa vzniklá ze zákona k výše uvedenému datu,“  informoval dle serveru Česká justice členy vlády ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) .

Mládek upozornil na to, že výběr šéfa státní služby by měl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) urychlit, jinak hrozí problémy na dalších úřadech napříč státní správou.