Doba čtení:1 m, 24 s
Čína je největším světovým producentem i spotřebitelem uhlí. Ilustračnífoto: Sev.en Energy

Ve středu v 15:50 došlo v uhelném dole Kunyuan ve městě Jixi v severovýchodní čínské provincii Heilongjiang k nehodě, při níž zahynulo 12 lidí a 13 dalších bylo zraněno. Podle zpráv médií byli všichni zranění převezeni k ošetření do okolních nemocnic.

V současné době stále probíhají záchranné práce a byl vytvořen vyšetřovací tým, který má prověřit příčinu nehody.

Společnost Jixi Kunyuan Coal Industry Co Ltd, kde k neštěstí došlo, byla založena v dubnu 2010 a její činnost zahrnuje především těžbu a praní uhlí.

Uhelný důl Kunyuan již dříve obdržel několik oznámení o správních pokutách uložených Úřadem pro bezpečnost těžby uhlí za porušení příslušných zákonů a předpisů.

Úředník z Úřadu pro řízení mimořádných událostí města Jixi sdělil serveru Jiemian.com, že k tragédii došlo v podzemí.

Obchod s uhlím mezi Čínou a Mongolskem usnadňují automatická vozidla

Na dotaz, proč byla událost nahlášena až den poté, co k ní došlo, úředník odpověděl, že záchranáři ve středu na situaci reagovali a dozvěděli se o 13 zraněných. Počet mrtvých byl potvrzen až ve čtvrtek.

Nehodou na úklonové šachtě se rozumí událost, při níž důlní vozík ztratí kontrolu a spadne podél šachty s úklonem během zvedání nebo spouštění vozidel. Při těchto nehodách představují neovladatelná vozidla hrozbu pro důlní pracovníky. Pokud navíc důlní ovzduší obsahuje hořlavé plyny nebo materiály, může náraz nebo poškození elektrického zařízení způsobené ujíždějícím vozíkem potenciálně vyvolat výbuch a ohrozit tak bezpečnost pracovníků.

Čína je největším světovým producentem i spotřebitelem uhlí. Vláda tvrdí, že se snaží bezpečnost horníků zlepšovat, tragické nehody v podzemí jsou ale stále velmi časté.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa