Doba čtení:1 m, 1 s
Neštěstí v uhelném sektoru byla v Číně poměrně častá. Vzhledem k tomu, že mnoho nebezpečných šachet již bylo uzavřeno, počet tragických úmrtí horníků se v uplynulých letech snížil. Ilustrační foto: pixabay.com

Jedenáct obětí si vyžádala exploze, k níž došlo v pondělí večer v uhelném dole v severočínské provincii Šen-si. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na čínská státní média.

Podle čínské televize CCTV bylo v době neštěstí v dole 90 lidí. Devět z nich, kteří po výbuchu zůstali uvězněni pod zemí, bylo nalezeno mrtvých. Další dva podlehli těžkým zraněním, jež při explozi utrpěli. Příčina neštěstí se vyšetřuje.

Ochrana Číny je sebevraždou pro svět

Neštěstí v uhelném sektoru byla v zemi poměrně častá. Vzhledem k tomu, že mnoho nebezpečných šachet již bylo uzavřeno, počet tragických úmrtí horníků v Číně se v uplynulých letech snížil.

Čína je největším světovým producentem i spotřebitelem uhlí. Letos plánuje uvést do provozu až 70 GW instalovaného výkonu v uhelných elektrárnách. V loňském roce otevřela asijská země uhelné elektrárny o výkonu 40 GW. Za pouhé dva roky tak Čína spustí nové elektrárny se zhruba desetinásobným výkonem, než mají všechny české uhelné elektrárny dohromady.