Doba čtení:1 m, 0 s
RWE má uzavřeny smlouvy na dodávky 12 milionů tun ruského černého uhlí až do roku 2025.

Společnost RWE, největší německý výrobce elektřiny, oznámila, že odepsala 850 milionů eur (přes 21 miliard korun) kvůli dodávkám ruského uhlí, které měla nasmlouvané před zákazem tohoto paliva v celé EU kvůli ruské invazi na Ukrajinu.

RWE má uzavřeny smlouvy na dodávky 12 milionů tun ruského černého uhlí až do roku 2025, uvedla ve své čtvrtletní zprávě a dodala, že tyto dodávky již byly zastaveny, napsal server msn.com.

„Od srpna vstoupí v platnost zákaz EU dovážet uhlí z Ruska. Vláda Spojeného království již od března uvalila sankce na ruské železnice. Pro RWE jako společnost působící ve Velké Británii to znamená, že od konce března nepřijímá žádné uhlí z Ruska. V důsledku toho RWE odepsala svůj dlouhodobý kontrakt na dodávky ruského uhlí,“ uvedla firma.

Německo nebude vytvářet uhelnou rezervu

Společnost RWE už v březnu uvedla, že nebude uzavírat nové smlouvy o dodávkách s ruskými protistranami a rozhodla se s okamžitou platností ukončit veškeré neenergetické vazby s tamními protistranami. Kromě uhlí zahrnuje její komoditní expozice také dodávky plynu v objemu 15 terawatthodin do roku 2023.