Doba čtení:1 m, 3 s
: Venture Gator je první z devíti lodí na LNG, které si společnost Venture Global objednala. Foto: Venture Global

Americká energetická společnost Venture Global LNG oznámila, že společnost Samsung Heavy Industries spustila v Jižní Koreji na vodu svou mega-velkou loď na přepravu zkapalněného zemního plynu s názvem „Venture Gator“.

Venture Gator je první z devíti lodí na LNG, které si společnost Venture Global objednala. Budou dodány v rychlém sledu během následujících dvou let. Podle společnosti Venture Global budou přepravovat LNG ze Spojených států do mnoha světových partnerů a destinací, napsal server shippingherald.com.

Do Eemshavenu připlulo už 37 lodí s LNG pro Česko

V březnu 2022 společnost Hanwha Ocean, tehdy Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering, v regulačním dokumentu uvedla, že si americká firma objednala tři lodě na přepravu LNG za přibližně 100 milionů dolarů.

Společnost Venture Global je hrdá na to, že mohla spustit na vodu naši první loď Venture Gator v korejské společnosti Samsung Heavy Industries,“ uvedl generální ředitel společnosti Venture Global Mike Sabel. „Prezident Biden se zavázal ke zvýšení dodávek LNG do Evropy a my jsme rádi, že můžeme tyto snahy nadále podporovat rychle rostoucí lodní flotilou, kterou společnost Venture Global plně vlastní, provozuje a kontroluje,“ dodal.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa