Doba čtení:1 m, 31 s
Hlavní činností společnosti Shell je těžba ropy a zemního plynu, ale prostřednictvím své britské maloobchodní společnosti Shell Energy Retail dodává energii také přibližně 1,4 milionu britských domácností.

Společnost Shell hodlá v situaci, kdy na energetických trzích panuje silná nestabilita, výrazně rozšířit své podnikání v oblasti dodávek elektřiny britským domácnostem. Shell plánuje v průběhu deseti let investovat ve Velké Británii 20 až 25 miliard liber, z nichž více než 75 procent půjde do nízkouhlíkové energetiky, jako jsou větrné turbíny a nabíjecí stanice pro elektromobily.

Společnost FTSE 100 chce do roku 2030 dodávat čistou elektřinu pěti milionům domácností a řidičům elektromobilů (oproti současným asi 1,5 milionu). David Bunch, předseda představenstva společnosti Shell ve Velké Británii, uvedl, že tyto investice pomohou přiblížit Velkou Británii k nulové spotřebě fosilních paliv a zajistit bezpečnost dodávek. Uvedl však, že společnost potřebuje stabilní daňové a investiční prostředí a že podniky a vláda musí táhnout stejným směrem, napsal server Telegraph.co.uk.

Británie chce 8 nových jaderných reaktorů

Zpráva přichází poté, co vláda oznámila zavedení neočekávané daně pro producenty ropy a zemního plynu, aby se pokusila získat finanční prostředky pro domácnosti, které se potýkají s rekordními účty za energie.

Hlavní činností společnosti Shell je těžba ropy a zemního plynu, ale prostřednictvím své britské maloobchodní společnosti Shell Energy Retail dodává energii také přibližně 1,4 milionu britských domácností. Přibližně 100 000 řidičů je také přihlášeno k její službě Shell Recharge pro dobíjení elektromobilů ve Spojeném království.

Maloobchodní jednotka společnosti Shell se od loňského roku rozrostla poté, co od loňského srpna v důsledku prudkého nárůstu velkoobchodních cen plynu zkrachovalo přibližně 30 konkurenčních dodavatelů. V rámci procesu záchranné sítě regulátora převzala více než 500 000 zákazníků, kteří zůstali po zkrachovalých dodavatelích Pure Planet, Daligas, Colorado Energy a Green Supplier.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa