Doba čtení:1 m, 7 s
Ilustrační foto: Imagio.cz

Skupina ČEZ ovládla prostřednictvím dceřiné společnosti ČEZ Energetické služby pardubickou EVČ, která se zabývá projektováním i samotnou realizací energetických staveb, včetně projektů energetických úspor. Převzetí 75procentního podílu v EVČ v prosinci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČEZ to oznámil v tiskové zprávě.

ČEZ tak učinil další krok k expanzi podnikání do oblasti tzv. malé energetiky. Firma EVČ nabízí klientům ze segmentu podniků a veřejné správy projekční práce i realizaci staveb především v oblasti energetického a tepelného hospodářství.

„Koupě majoritního podílu v EVČ nám otevírá další prostor pro expanzi na trhu energetického hospodářství podniků. Získáváme především cenné know how v oblasti stále více žádaných projektů energetických úspor, a také v projektování a inženýringu energetických staveb, což přesně zapadá do naší aktuální strategie. Zákazníkům tak nabídneme vše co potřebují, od projektu, přes jeho případné financování, realizaci až po vlastní provoz energetických zařízení,“ uvedl ředitel divize obchod a strategie ČEZ Pavel Cyrani.

V rámci Skupiny ČEZ se podnikáním v oblasti energetického hospodářství podniků zabývá již několik společností, kromě ČEZ Energetické služby je to také dodavatel malých kogenerací ČEZ Energo. EVČ podle Cyraniho jejich portfolio vhodně doplňuje.

Součástí transakce jsou i podíly EVČ ve třech společnostech, a to poloviční podíl v BES Bratislava, 49procentní podíl v ENESA a pětinový podíl v TEPLO Votice.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa