Doba čtení:2 m, 1 s
Golfové hřiště u Sokolova. Foto: golf-sokolov.cz

Sokolovská uhelná začala se stavbou hotelu u golfového hřiště v Sokolově, které je také v majetku firmy. Významně se tak rozšíří kvalitní ubytovací kapacity na Sokolovsku. Hotel bude zaměřen nejen na golfisty a sportovní návštěvníky města a okolí, ale i na turisty, kteří přijíždějí do Karlovarského kraje.

Stavba Hotelu Marshall by měla být dokončena v létě 2025, informovala společnost v tiskové zprávě. Výši investice firma neupřesnila.

Podle údajů Českého statistického úřadu je kapacita hromadných ubytovacích zařízení na Sokolovsku velmi nízká, v roce 2022 to bylo 2177 lůžek v 67 zařízeních, hotelech, penzionech a podobně. Na sousedním Chebsku bylo 15.526 lůžek a na Karlovarsku 20.743 lůžek.

Třípatrový hotel s bezbariérovým přístupem bude mít 36 dvoulůžkových pokojů s možností přistýlky a jeho zastavěná plocha bude zhruba 800 metrů čtverečních. Dva pokoje budou přizpůsobené potřebám handicapovaných klientů.

Sokolovská uhelná i SUAS uzavřely nové kolektivní smlouvy

Skupina stavebních firem pod vedením společnosti SUAS Solutions, která je součástí skupiny SUAS Group, začala se zemními pracemi v únoru. „Každý rok jezdí na naše golfové hřiště řada golfistů, kteří by tady rádi zůstali delší dobu, ale ubytovací kapacity v místě pro ně byly nedostupné. Chtěli bychom služby hotelu nabídnout ale i dalším sportovcům, například sportovním týmům pro jejich pobyty spojené s tréninkovými aktivitami, pro turisty, přijíždějící do Karlovarského kraje. Zázemí bude mít hotel připravené i pro akce, jako jsou svatby, vánoční a firemní večírky, oborové semináře a mítinky,“ popsala záměr členka představenstva firmy Golf Sokolov Barbora Štěpánková.

První fáze prací začala stavbou speciálních pilot, hotovo bude v březnu. Pak se začnou budovat nosné konstrukce. V druhé polovině roku přijde na řadu vnitřní zdivo a technické zařízení budovy. Hotel budou vytápět tepelná čerpadla, otopná a chladicí soustava bude uložená ve stropních deskách. K úsporám energií má přispět smart systém, který bude řídit přístup do místností, vytápění, osvětlení či ozvučení. „Plánujeme i menší fotovoltaiku na střeše a využití dešťové vody pro zavlažování zeleně v okolí hotelu,“ popisuje udržitelný provoz hotelu Kamil Mazánek, který výstavbu kontroluje z pozice technického dozoru stavebníka.

Sokolovská uhelná a sesterské SUAS Group se chtějí po ukončení těžby a zpracování uhlí zaměřit i na cestovní ruch. Sokolovská uhelná vytváří skupinu SUAS Hotels, do níž patří karlovarský hotel Romania a hotel Windsor v karlovarských Lázních III, angažuje se také v rekonstrukci horského hotelu Klínovec na Božím Daru.