Šolc končí jako náměstek, u Mládka zůstane

Doba čtení:1 m, 9 s

Náměstek ministra průmyslu Pavel Šolc končí. Foto: Petr Mlch

Náměstek ministra průmyslu odpovědný za energetiku Pavel Šolc skončil ke konci října z osobních důvodů ve funkci. Na ministerstvu zatím zůstává, stal se poradcem ministra Jana Mládka (ČSSD), napsal server E15.cz.

Šolcův konec není překvapením. V září tvrdil, že na post náměstka rezignuje ze zdravotních důvodů. „Pan náměstek Šolc se rozhodl, že se ze zdravotních důvodů v budoucnu nezúčastní výběrového řízení. Zůstane ve funkci, dokud nebude vybrán jeho nástupce,“ uvedl tehdy mluvčí MPO František Kotrba.

Čtěte také: Mládkův náměstek Šolc skončí

Náměstkem ministra byl Šolc od května 2012. Předtím působil v energetických společnostech ČEZ a ČEPS. Od května 2009 do června 2010 byl na MPO vedoucím poradců ministra. „Pavel Šolc se významně podílel na přípravě klíčových strategických dokumentů státu v oblasti energetiky, které byly schváleny v letošním roce. Po dohodě proto setrvá na ministerstvu po nějakou dobu v pozici poradce ministra pro energetiku, aby byla zajištěna kontinuita a kvalitní návaznost na práci ministerstva v oblasti energetiky,“ dodal Kotrba.

Do uzavření výběrového řízení stanoveného zákonem o státní službě vedení sekce energetiky dočasně převzala ředitelka odboru strategie a mezinárodní spolupráce v energetice Lenka Kovačovská.

Ministerstvo průmyslu má celkem osm náměstků. Na základě výběrových řízení, které ukládá služební zákon, byli ve funkcích dosud potvrzeni tři.

Mohlo by vás zajímat:
Šolc: Uhlí je pro Německo překlenovací technologie