Doba čtení:1 m, 39 s
SUAS dodává elektřinu například i do karlovarské KV Areny. Foto: facebook KV Arena

Společnost SUAS Commodities, která je součástí Sokolovské uhelné, dodává v Karlovarském kraji elektřinu na téměř 1600 odběrných míst. Jde o celkový objem zhruba 96 000 MWh. Ve srovnání s rokem 2022 jde o trojnásobek. Zaměřuje se mimo jiné na města a obce, kterým dodávky od lokálního výrobce pomáhají udržovat přiměřené náklady na energie.

Společnost SUAS Commodities (dříve T-WATT) byla založena v roce 2014 a předloni se stala součástí společnosti Sokolovská uhelná. Její původní zaměření na velkoobchod s elektřinou se v roce 2021 rozšířilo o prodej elektřiny koncovým odběratelům. „Kromě zákazníků, kteří tradičně odebírají elektřinu na území lokální distribuční soustavy SUAS Distribuční, jsme na podzim roku 2021 zahájili dodávky i zákazníkům na celém území republiky. Hlavním impulzem pro toto rozhodnutí byl tehdejší vývoj na trhu,“ uvedl Martin Vorel, který ve společnosti odpovídá za zákaznický segment.

SUAS GROUP postavila největší baterii v Česku

Tou dobou skončila část dodavatelů, například společnost Bohemia Energy. „Jejich zákazníci se dostali do režimu dodavatele poslední instance, což znamenalo první neočekávaný nárůst nákladů na energie. Zároveň tato doba přinesla příležitost pro vytvoření zákaznického portfolia novým subjektům na trhu včetně SUAS Commodities,“ uvedl Vorel.

V loňském roce se pak v souvislosti s růstem cen energií a komplikovanou situací na trhu společnost zaměřila ve velké míře na pomoc municipalitám. „Zúčastnili jsme se několika veřejných zakázek pro města a další veřejné instituce v Karlovarském kraji. V červnu jsme splnili podmínky pro obchod s elektřinou na Českomoravské komoditní burze Kladno, kde jsme získali řadu zákazníků, jako jsou města Karlovy Vary a Sokolov, jejich školská, sportovní a kulturní zařízení včetně karlovarské KV Areny a sokolovského zimního stadionu. Za zmínku stojí i dodávka elektrické energie pro veřejné osvětlení,“ dodal Vorel.

Společnost kromě dodávek elektřiny nabízí zákazníkům poradenské a konzultační služby. Hlavním cílem letošního roku je pro ni poskytnout všem zákazníkům kromě dodávky elektřiny také kvalitní zákaznický servis.