Temná mračna nad zaměstnanci Caterpillar

Dampr Caterpillar 797. Foto: Wikipedia

Americká strojírenská společnost Caterpillar by do roku 2018 mohla zrušit až deset tisíc pracovních míst. To odpovídá přibližně devíti procentům její celkové pracovní síly, napsal server E15.cz.

Caterpillar plánuje už do konce příštího roku zrušit čtyři až pět tisíc pracovních míst. Firma, která na konci loňského roku zaměstnávala zhruba 114 tisíc lidí, chce prostřednictvím restrukturalizačních opatření a snižování nákladů dosáhnout roční úspory kolem 1,5 miliardy dolarů, v přepočtu 36 miliard korun.

Čtěte také: Caterpillar propustí stovky lidí a prchne do Číny

Přední světový výrobce těžkých stavebních a těžebních strojů zároveň zhoršil výhled pro letošní rok. Caterpillar snížil odhad letošních tržeb na zhruba 48 miliard dolarů z dříve předpokládaných 49 miliard dolarů. Předpověděl také, že v příštím roce tržby klesnou asi o pět procent. Informace vedly k výraznému poklesu ceny akcií firmy.

Generální ředitel podniku Doug Oberhelman uvedl, že Caterpillar čelí obtížným podmínkám v klíčových regionech a průmyslových odvětvích. Konkrétně v těžebním sektoru a v energetice.

Mohlo by vás zajímat:
Motor, ze kterého jde strach