Teplárna Otrokovice ceny za teplo nezvýší

Doba čtení:1 m, 9 s
Teplo

Ilustrační foto: Imagio.cz

Odběratelé Teplárny Otrokovice nebudou v roce 2015 platit za teplo více. Za odebraný gigajoul domácnosti zaplatí stejně jako letos 505 korun včetně DPH. Na stejné úrovni drží společnost ceny už od roku 2013 a patří k nejlevnějším teplárnám v ČR. Teplárna to oznámila v tiskové zprávě.

Ke zdražení tepla pro své zákazníky v roce 2015 společnost nepřistoupila, i když má za sebou jednu z nejslabších topných sezon. Kvůli mírné zimě, která patřila k nejteplejším za několik desetiletí, byly dodávky tepla nižší zhruba o 15 procent.

„Snažíme se ceny tepla nezvyšovat a udržet je na příznivé úrovni. Úspory hledáme především ve vlastních nákladech, zvyšování efektivity provozu nebo alternativních možnostech dodávek paliva,“ uvedl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník.

Průměrná domácnost při spotřebě 30 GJ tak zaplatí za teplo v příštím roce 15.150 korun. Výslednou cenu tepla ovlivňují ceny vstupů, největší část tvoří náklady na nákup paliva, dále  investice do ekologických opatření i rostoucí ceny povolenek na emise skleníkových plynů, které musí firma nakupovat. Teplárna také investuje každý rok desítky milionů do modernizace technologií a rozvodné sítě, aby snížila tepelné ztráty.

Teplárna zásobuje teplem více než 9000 domácností, průmyslové podniky, školy a další instituce v Otrokovicích, Zlíně – Malenovicích a Napajedlech. Teplo vyrábí spalováním hnědého a černého uhlí, na podporu využívání obnovitelných zdrojů energie spaluje také biomasu.