Těžaři pošlou bojujícím hasičům milion

Požár pomohla hasit i italská speciální letadla, která vodu nabírala z rekultivačního jezera Milada. Foto: veronikamachacova.cz

Těžební společnost Sev.en Energy posílá finanční pomoc hasičům, kteří bojují s požárem v České Švýcarsku. Na konto Hasičskému záchrannému sboru Ústeckého kraje poputuje milion korun.

„S lítostí sledujeme události v Českém Švýcarsku a pomáháme hasičům v boji proti ohnivému živlu. Rozhodli jsme se přispět Hasičskému záchrannému sboru Ústeckého kraje částkou ve výši jednoho milionu korun na mimořádné výdaje v souvislosti s hašením požáru v národním parku. Hrdinům v přední linii držíme palce a věříme, že situaci zvládnou. Zároveň držíme v pohotovosti vlastní záchranáře a hasiče, kteří jsou připraveni okamžitě vyjet na místo, jakmile k tomu budou vyzváni Integrovaným záchranným systémem,“ uvedla Sev.en Energy na svém facebookovém profilu.

V Národním parku České Švýcarsko hoří od neděle. Požár v parku zasáhl rozlohu zhruba 1200 hektarů. Z ohrožených vesnic už muselo odejít kolem 500 lidí. Na místě bylo v posledních dnech zhruba 450 až 500 hasičů.