Topná sezona v Mostě a Litvínově skončila

Teplárna Komořany. Foto: United Energy

Společnost United Energy dnes přerušila dodávky tepla do měst Mostu a Litvínova. Stalo se tak den po oficiálním ukončení topné sezóny a po dohodě s hlavními odběrateli. Důvodem jsou optimální venkovní teploty a předpověď počasí, která s výrazným poklesem teplot v následujících dnech nepočítá. Serveru iUHLI.cz to sdělila mluvčí United Energy Miloslava Kučerová.

„Topná sezóna v loňském roce byla v obou městech ukončena z důvodu příznivých klimatických podmínek již 21. května, tedy o 11 dní dříve než v roce letošním a deset dní před oficiálním termínem ukončení topné sezóny dle vyhlášky ministerstva průmyslu a obchodu,“ dodala mluvčí.

Akciová společnost United Energy patří k předním českým nezávislým producentům elektřiny a tepla. Provozuje elektrárnu s kombinovanou výrobou elektřiny a tepla v Komořanech u Mostu o celkovém instalovaném elektrickém výkonu 239 MWe. Zásobuje teplem 35.000 domácností v Mostě a Litvínově, řadu nebytových prostor, průmyslových podniků, zdravotnická zařízení, školy a další. Společnost má téměř 350 zaměstnanců. United Energy je součástí EPH.