Tykač: Počerady chceme kvůli stabilizaci Vršan

Tykač ve Vršanech_compressed

Pavel Tykač věří, že uhlí má stále perspektivu. Foto: Vršanská uhelná

Loňský rok byl jedním z nejtěžších pro obě těžební společnosti. Výše odbytové těžby poklesla na historicky nejnižší úroveň a ceny uhlí radikálně klesly,uvedl akcionář Pavel Tykač na jednom ze čtyř únorových setkání se zaměstnanci.

Nástup do roku 2017 už nastínil pozitivněji: „Vypadá to, že i díky změnám, které jsme během loňského roku udělali, se nám podařilo překonat nejhorší období. Věřím, že uhlí má perspektivu a jsme schopni v konkurenci na trhu obstát.“ Naprosto zásadním v letošním roce jsou jednání se společností ČEZ o prodeji elektrárny v Počeradech. „Vzhledem k neprolomení těžebních limitů na lomu ČSA považuji za nezbytné zajistit stabilitu lomu Vršany nejen kvůli němu samotnému,“ řekl Tykač Důlním novinám.

Čtěte také:
Černí andělé dostali od těžařů milion
Házenkářky musely na šachtu

Perspektivu by měli i zaměstnanci z lomu ČSA, kteří by sem průběžně s útlumem těžby mohli přecházet,“ uvedl Tykač, podle jehož slov by případný nákup počeradské elektrárny přinesl tolik potřebnou a dlouhodobou stabilitu pro skupinu a především pro zaměstnance.

Za mimořádné pracovní úsilí v lednových těžkých klimatických podmínkách poděkoval zaměstnancům Vladimír Rouček, generální ředitel těžebních společností: „V lednu přišla po několika letech skutečná zima, což mnohé odběratele překvapilo. My jsme zvyklí pracovat v mrazech, ale ještě nikdy se nám nepodařilo za takové situace dosáhnout nadstandardních výkonů, cca 1,1 milionu tun uhlí. Díky vynaloženému úsilí provozních zaměstnanců jsme dokázali pokrýt veškeré požadavky našich zákazníků, za což vám všem patří velký dík.

Pavel Tykač přidal ještě poděkování od ředitele společnosti ČEZ za lednové dodávky uhlí nad rámec uzavřených smluv.

Mohlo by vás zajímat:
U Litvínova by mohl kotvit skutečný koráb
iUHLI.tv: Sever Čech bude zásobárnou vody
Jezero Most bude rájem pro rybáře