Doba čtení:1 m, 33 s
Pavel Tykač je fanouškem Slavie od dětství. Foto: Sev.en Energy

Podle miliardáře Pavla Tykače, který se minulý týden stal majitelem fotbalové Slavie, už vršovický celek nebude na prodej. Tykač na svém webu uvedl, že nejde o investici, ale o srdeční záležitost. „Zůstanu jeho majitelem a věřím, že ani moje děti jej nikdy neprodají a společně s tribunou sever budou fandit: ‚Praha je nejhezčí město na světě. My jí vládneme, my jsme Slavie'“.

Slavia Praha je legendární fotbalový klub. Když se objevila možnost jednat o koupi, vůbec jsem neváhal. Je to moje srdeční záležitost, a tak se zdráhám říct, že jde o investici. Vnímám to spíše – a nejen v tomto vánočním čase – v termínech dárek a naděje. Mám radost a jsem hrdý, že jsem mohl koupit Slavii od čínských investorů a získat ji zpět do českých rukou. Tato příležitost byla pro mne darem,“ prohlásil Tykač.

Zároveň doplnil, že si takový dar uvědomuje také jako závazek. „Který – snad – v mnoha slávistech vyvolává naději. Udělám vše, co bude v mých silách, abych tu naději nezklamal,“ řekl devětapadesátiletý majitel energetické skupiny Sev.en Česká energie.

Fotbalová Slavia už patří Tykačovi

Ten v klubu nechystá žádné personální změny a nadále počítá s dosavadním šéfem Jaroslavem Tvrdíkem. „Odvádí velmi dobrou práci. V tuto chvíli nechystám žádné personální změny ve vedení klubu,“ konstatoval Tykač. Za cíl v jarní části této sezony považuje zisk titulu a domácího poháru a co nejdelší cestu ve vyřazovací části Evropské ligy.

Z hlediska dalšího rozvoje si přeji co nejdříve zahájit stavbu mládežnického tréninkového centra, obecně na práci s mládeží se budeme hodně soustředit. Sport považuji za velmi důležitý a prospěšný faktor ve výchově a zrání dětí. Mezi priority bude patřit i rozvoj ženského týmu, který je výjimečně úspěšný (22 titulů mistryň ligy a pravidelný účastník Ligy mistryň),“ řekl Tykač.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa