Doba čtení:1 m, 2 s
Pavel Tykač patří k nejbohatším Čechům. Koláž iUHLI.cz

Podle zdrojů portálu inFotbal.cz se má novým vlastníkem fotbalového klubu Slavia Praha stane miliardář a majitel energetické skupiny Sev.en Česká energie Pavel Tykač. Cena za odkup majoritního balíku akcií, který z 99,98 % dosud držela čínská společnost CITIC Europe Holdings a. s., se má podle nepotvrzených zpráv pohybovat kolem 2 miliard korun.

„Úplné dohody a případného oficiálního oznámení by mohlo být dosaženo z kraje příštího roku nebo na jaře,“ uvedl infotbal.cz, který zároveň předpokládá, že dosavadní šéf klubu Jaroslav Tvrdík bude ve Slavii pokračovat.

Tykač a Holeček dají až miliardu Cevru. Cílem je vytvoření univerzity

Pokud se akvizice opravdu uskuteční, budou oba české nejslavnější fotbalové kluby v rukách českých miliardářů podnikajících v energetice. Většinovým majitelem Sparty je Daniel Křetínský.

Pavel Tykač patří k nejbohatším Čechům. Magazín Forbes hodnotu jeho majetku odhadl na 183 miliard korun a zařadil jej na 4. místo v žebříčku nejbohatších Čechů. Jeho firma Sev.en Česká energie provozuje v Česku dva hnědouhelné lomy, elektrárny Chvaletice a Počerady a rovněž teplárny. V posledních letech se však stále více zaměřuje na investice v zahraničí, zejména v USA a Austrálii.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa