Tykačovi poděkovali Pygmalionem

001_compressed

Podporovatelé projektu Obědy pro děti shlédli komedii Pygmalion.

Slavnou komedii G. B. Shawa Pygmalion dostali včera ve vinohradském divadle jako dárek podporovatelé projektu Obědy pro děti. Ten díky obecně prospěšné společnosti Women for Women manželů Tykačových pomáhá tisícům hladovějících dětí ze základních škol po celé České republice.

Společnost Women for Women byla založena v říjnu 2012 manželi Ivanou a Pavlem Tykačovými a pomáhá především ženám s dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci, nedokážou ji vlastními silami řešit, ale přistupují k řešení svých problémů aktivně. Generálním partnerem společnosti je Vršanská uhelná.

Čtěte také:
Miliardář koupil přístroj, který rozezná nádor
V Mostě už se bude rodit v novém

Každý rok projekt efektivně pomůže tisícům dětem ze základních škol po celé České republice a každý školní rok počet podpořených dětí roste. Každý rok se nám stále více potvrzuje, jak velký pozitivní vliv má na děti tak na první pohled banální věc jako je školní oběd. Dalo by se tedy říci, že vše je skvělé, ale není. Smutné je, že takový projekt musí vůbec existovat, že v naší republice v 21. století jsou na školách děti, které doslova hladoví. Pocity jsou tedy rozporuplné. Důležité je však to, že projekt Obědy pro děti má smysl,“ uvedla Ivana Tykač, iniciátorka projektu Obědy pro děti. Projekt jen v letošním školním roce, který sotva začal, pomohl nasytit 2 328 dětí. Za celý loňský školní rok počet dětí dosáhl čísla 3 500.  Celkem pak za dobu své existence uhradil obědy 8046 dětem z celé republiky.

I proto Ivana Tykač, jménem své společnosti Women for Women, pořádá tento již tradiční divadelní večer jako symbolické poděkování pedagogům, zapojeným ministerstvům a největším donátorům projektu. Slavnostního večera se mimo jiné zúčastnila Dana Prudíková, náměstkyně sekce Legislativy a strategie Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a také Martin Kučera, náměstek pro ekonomiku Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Projekt Obědy pro děti pomohl v tomto školním roce již celkem 2328 dětem z 341 základních škol po celé České republice a obědy potřebným dětem poskytl v sumě dosahující bezmála 3,9 milionu korun.

Mohlo by vás zajímat:
Školy dostaly díky uhlí už 10 miliónů
Projekt Tykačových už nakrmil tisíce školáků
Chytré hlavy vymyslely průmyslovce nové studio