Uhelné elektrárny ČEZ: Za 3.Q pokles výroby

Doba čtení:59 s
Elektrárna Mělník

Elektrárna Mělník. Foto: ČEZ

Uhelné elektrárny energetické společnosti ČEZ vyrobily za devět měsíců letošního roku 18,5 TWh energie, meziročně o 14 procent méně. Za poklesem je prodej Elektrárny Chvaletice loni v září a také vliv modernizace a ekologizace zdrojů. Firma ČEZ odhadla, že za celý letošní rok její uhelné elektrárny vyrobí 26,2 TWh energie, což představuje meziroční pokles o šest procent. Společnost o tom informovala na svých webových stránkách.

Na deseti uhelných blocích o celkovém instalovaném výkonu 1 400 MW firma realizovala opatření snižující emise. Jde o elektrárny Počerady – bloky 2, 3, 4, 5, Dětmarovice – bloky 3, 4 a Mělník I – Energotrans – bloky 2, 4, 5, 6.

Čistý zisk ČEZ za 3. čtvrtletí letošního roku meziročně klesl o 38 procent na 19,6 miliardy korun. Tržby se meziročně snížily o devět procent na 147 miliard Kč. Mezi hlavní důvody poklesu patří snižování cen elektřiny nebo teplotně nadprůměrný začátek roku a s tím související nižší dodávka tepla.

„Pro roky 2015 a 2016 se nám postupně daří naplňovat ambiciózní cíl uspořit proti podnikatelskému plánu 16 procent stálých nákladů,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.