Uhelné peníze pomohly seniorům

Domov se zvláštním režimem Oáza klidu v Loučkách. Foto: SUAS

Život v lepším prostředí i řadu novinek. To vše přinesla klientům domova se zvláštním režimem Oáza klidu v Loučkách rozsáhlá rekonstrukce, která vyšla na více než 12 milionů korun. Významnou měrou domov podpořila i Sokolovská uhelná, která pomohla s jeho předfinancováním. 

„Díky rekonstrukci se výrazným způsobem zvýšila především kvalita služeb klientům našeho zařízení, kteří jsou chronicky fyzicky nebo duševně postiženi a jsou odkázáni na celodenní péči druhé osoby,“ uvedla ředitelka domova Ilona Hanzlíčková.

Projekt zahrnoval jak rekonstrukci stávajících prostor, tak jejich dostavbu i rozšíření o některé zcela nové prvky. K nim patří například zcela nová zahrada s parkovými úpravami. „Zahrnuje altány, jezírko, otevřený amfiteátr, ale i třeba ohniště, bylinnou zahradu, holubník nebo příbytky pro domácí zvířata, o která se mohou naši klienti v rámci terapie starat,“ dodala Hanzlíčková.

Čtěte také: Sokolovské uhelné klesl zisk na 633 milionů

„Veškeré stavební práce jsme museli dělat za běžného provozu domova. Museli jsme tedy přizpůsobit pracovní dobu i použité technologie tak, abychom co nejméně rušili klienty,“ vysvětlil Pavel Mikeš, jednatel společnosti SUAS – stavební, která rekonstrukci zajišťovala. Jednoduchá nebyla ani situace mimo budovu. V místech dnešní zahrady totiž byla náletová zeleň a silně podmáčený terén, který bylo nutné nejprve odvodnit a stabilizovat.

Celkové náklady na projekt činily 12,6 milionu korun, z toho 10,7 milionu zahrnuje dotace z Evropského  fondu pro regionální rozvoj. Projekt významnou měrou podpořila také společnost Sokolovská uhelná, která se, i přes zásadní utlumení sponzoringu, reklamy a finančních výpomocí, snažila oblast týkající se rozšíření a zkvalitnění sociálních služeb, v rámci svých možností finančně podpořit.

Mohlo by vás zajímat:
Sokolovská uhelná obrátila a peníze na sport pošle